Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 07.08.2022.

07.08.2022, Uroczystość Odpustowa św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

 

Dziękujemy dziś Panu Bogu za Uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca, diakona

i męczennika, także za łaskę odpustu zupełnego, którą możemy dziś zyskać będąc w stanie łaski uświęcającej. Bogu niech będą dzięki!

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • w poniedziałek 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, kapłana;
 • we wtorek 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
 • w środę 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Ok. godz. 16:15 powitamy Pielgrzymkę Skoczowską oraz Pielgrzymów z Pogórza i Pierśćca. O 17:00 przy ołtarzu polowym będzie Msza Św., o 18:30 nabożeństwo wypominkowe za wstawiennictwem św. Wawrzyńca. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy;
 • w czwartek 11 sierpnia, wsp. św. Klary, dziewicy;
 •   przyszła niedziela 14 sierpnia, to Uroczystość św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika, głównego patrona Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
 1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby diecezji. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Łazy – w środę ze względu na Pielgrzymkę Skoczowską, Msza Św. o 8:00.
 3. Zapraszamy na katechezę w Łazach w poniedziałek 8 sierpnia o 19:00. W Bielowicku w poniedziałek 22 sierpnia o 18:00. Temat: Pierwsza prawda wiary. Bóg jest mądrością. Grupa biblijna w Łazach we wtorek 16 sierpnia o 19:00, w Bielowicku w czwartek 18 sierpnia o 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą świadomie i odważnie żyć wiarą w prawdzie i wolności. Spotkania są w salkach.
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 27 sierpnia. W programie m.in. Msza Św. i modlitwa na dróżkach. Wyjazd o 8:15 Bielowicko górny parking, potem Łazy. Powrót ok. 17:00, koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii do niedzieli 21 sierpnia.
 5. Zapraszamy także Dzieci, Młodzież i Dorosłych zaangażowanych w grupy parafialne na wycieczkę do urokliwego kamieniołomu i parku Gródek w Jaworznie w sobotę 24 września. Wyjazd o 8:00 Bielowicko górny parking, potem Łazy. Powrót ok. 17:00. Zapisy w zakrystii do niedzieli 18 września.
 6. Zapraszamy na wycieczkę na Dolny Śląsk od 30 września pt do 2 października nd. W programie m.in. Srebrna Góra (twierdza), Krzeszów (opactwo, perła baroku), po stronie czeskiej Adrspach (miasto skalne) i Broumov (barokowa architektura), 6 posiłków, przewodnik, ubezpieczenie. Zamieszkanie w Bardzie Śląskim przy Sanktuarium Matki Bożej (łaskami słynąca figura Maryi z Dzieciątkiem, najstarsza w Polsce mająca 1000 lat). Wyjazd z Bielowicka górny parking w piątek 30 września o 5:00, powrót w niedzielę 2 października ok. 22:00. Zapisy z podstawowymi danymi (także pesel) i wpłatą do niedzieli 18 września. Koszt przy minimum 40 osobach i jeśli nie będzie podwyżek, 450 zł + bilety wstępu.
 7. Bierzmowanie Młodzieży będzie w sobotę 15 października o 11:00 w Pogórzu. Próba będzie w sobotę 8 października o 15:30 w Pogórzu.
 8. W zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła w wysokości 60 zł. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne parafialne dobro i ofiarni.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o inicjatywie ustawodawczej mającej chronić prawa wierzących, którą będzie można poprzeć za tydzień. W Gościu Niedzielnym odpowiedź na zarzut zabraniania indywidualnego czytania Pisma Św.

Nowa Rada Parafialna

W dniu 27 marca została zaprzysiężona nowa Duszpasterska Rada Parafialna i Parafialna Rada Ekonomiczna.

 

Skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej:

 

Członkowie z urzędu:

Ks. Płatek Janusz

Ks. Suski Sławomir

Wiech Dawid

 

Członkowie mianowani przez proboszcza:

Frycz Henryk

Izdebski Bogdan

Jenkner Jan

Śleziak Wojciech

Śpiewak Urszula

Szymala Anna

Zubek Bronisława

 

Członkowie wybrani przez parafian:

Gawlas Mirosław    

Jagła Jadwiga

Szpałek Aleksandra

 

 

Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej:

Bierski Karol

Kocurek Tadeusz

Rak Marian


Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

 

W wyborach, które odbyły się 20 marca, wzięło udział 270 osób i głosowało w następujący sposób na naszych kandydatów:

 

Filipiak Adam                            12 głosów

Gawlas Mirosław                     56 głosów

Jagła Jadwiga                             84 głosy

Jendruchniewicz Andrzej     21 głosów

Szmyd Krzysztof                     25 głosów

Szpałek Aleksandra                71 głosów

 

Jeden głos był nieważny.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.