Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 04.06.2023.

04.06.2023, Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

Bóg Ojciec stworzył cały wspaniały świat i jeszcze posłał do nas swojego jedynego, umiłowanego Syna, a wyrazem Ich miłości jest Duch Święty, który nas uświęca. Oto część z bogactwa i tajemnicy Trójcy Świętej.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 •   w poniedziałek 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
 •   w środę 7 czerwca, wsp. bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika;
 •   w czwartek 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W Łazach  Msza Św. o 7:30, po niej w procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami Kościelną, Babiogórską, Kamieniec do kościoła w Bielowicku ulicami Stawową i Kościelną. Procesja zakończy się Mszą Św. ok. 10.oo w kościele w Bielowicku. W Łazach będzie druga Msza o 12.oo. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała: 1 ołtarz Łazy na ul. Kościelnej p. Burian, 2 ołtarz Łazy na ul. Kamieniec p. Glos, 3 ołtarz Bielowicko ul. Stawowa p. Dankowski, 4 ołtarz Bielowicko ul. Kościelna p. Zamarski. Zapraszamy, jak w minionych latach do licznego udziału, pomocy sąsiedzkiej w przygotowaniu ołtarzy, Dzieci komunijne w strojach i do sypania kwiatów, Strażaków i Górników z pocztami sztandarowymi. Udekorujmy także nasze domy i trasę procesji wyrażając wiarę, i wdzięczność Bogu za dar Eucharystii. Przez osiem dni trwa Oktawa Bożego Ciała, warto przez ten czas zachować dekoracje w naszych domach, po Oktawie w piątek 16 czerwca będzie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Już dziś dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie tej pięknej Uroczystości.
 1. Ks. bp Roman Pindel udziela w piątek 9 czerwca 2023 roku, wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zobowiązuję korzystających z dyspensy, do podjęcia dowolnej formy pokuty w innej formie (np. odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców).
 1. Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na 17.oo, a do Łaz na 18.oo.
 2. Łazy – spotkanie Ministrantów i Lektorów w piątek po Mszy Św.
 3. Bielowicko – spotkanie Grupy Maryjnej w sobotę o 10.oo.
 4. Dzieci, Młodzież i Dorosłych zaangażowanych w grupy parafialne (Ministranci, Lektorzy, Dzieci Maryi, Grupa Biblijna i inne), zapraszamy na zakończenie roku służby i formacji w sobotę 24 czerwca o 17.oo Msza Św. w Bielowicku, potem ognisko przy plebanii.
 5. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Dom Matki i Dziecka z minionej niedzieli w kwocie 614 zł.
 6. Zapraszamy na katechezę w Łazach w poniedziałek 19 czerwca o 19.oo. W Bielowicku w poniedziałek 12 czerwca o 18.oo. Temat: Druga prawda wiary. Sumienie głosem Sędziego. Grupa Biblijna w Łazach we wtorek 13 czerwca o 19.oo, w Bielowicku w czwartek 15 czerwca o 18.oo. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą świadomie i odważnie żyć wiarą w prawdzie i wolności. Spotkania są w salkach.
 7. W zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła, kwota 60 zł. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne parafialne dobro i ofiarni.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o Uroczystości Bożego Ciała. Jest także pierwszy numer bardzo ciekawego i dobrze wydanego kwartalnika Niedziela. Magazyn, poświęcony tematyce historycznej i patriotycznej, cena 15 zł. W Gościu Niedzielnym rozmowa z abp. G. Gänsweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI.

Nowa Rada Parafialna

W dniu 27 marca została zaprzysiężona nowa Duszpasterska Rada Parafialna i Parafialna Rada Ekonomiczna.

 

Skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej:

 

Członkowie z urzędu:

Ks. Płatek Janusz

Ks. Suski Sławomir

Wiech Dawid

 

Członkowie mianowani przez proboszcza:

Frycz Henryk

Izdebski Bogdan

Jenkner Jan

Śleziak Wojciech

Śpiewak Urszula

Szymala Anna

Zubek Bronisława

 

Członkowie wybrani przez parafian:

Gawlas Mirosław    

Jagła Jadwiga

Szpałek Aleksandra

 

 

Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej:

Bierski Karol

Kocurek Tadeusz

Rak Marian


Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

 

W wyborach, które odbyły się 20 marca, wzięło udział 270 osób i głosowało w następujący sposób na naszych kandydatów:

 

Filipiak Adam                            12 głosów

Gawlas Mirosław                     56 głosów

Jagła Jadwiga                             84 głosy

Jendruchniewicz Andrzej     21 głosów

Szmyd Krzysztof                     25 głosów

Szpałek Aleksandra                71 głosów

 

Jeden głos był nieważny.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.