Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 24.10.2021.

24.10.2021, 30 Niedziela Zwykła

 

Wiara czyni cuda. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny przypomni nam, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, a dla wierzącego człowieka możliwe jest wyjście z najtrudniejszej sytuacji, jeśli zaufa Bogu.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna Tydzień Misyjny. Składka jest przeznaczona na cele misyjne. Bóg zapłać za ofiarność;
 • w czwartek 28 października, święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 1. W zakrystii przyjmowane są wypominki za zmarłych, których będziemy polecać codziennie Bożemu Miłosierdziu podczas oktawy (przez osiem dni) Wszystkich Świętych. W niedziele po drugiej Mszy Św. będzie nabożeństwo za zmarłych. Kartki na wypominki są na półce z gazetami. Prosimy o czytelne pismo.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe, które są po Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po drugiej Mszy.
 3. Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na g. 17:00, a do Łaz na 18:00.
 4. Łazy – spotkanie Ministrantów i Lektorów w piątek po Mszy Św.
 5. Bielowicko – spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 10:00, zapraszamy także nowe osoby do tej wspólnoty.
 6. Zachęcamy, aby w zakrystii zapisać się na listę i na pół roku zaoferować swą pomoc rodzinom w Syrii.
 7. W zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła w wysokości 60 zł. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne parafialne dobro i ofiarni.
 8. Rozpoczynamy przygotowanie do Bierzmowania kl. 8. Pierwsze spotkania: Bielowicko środa 3 listopada, od 16:30 spowiedź, Msza Św. i spotkanie. Łazy poniedziałek 8 listopada, od 17:30 spowiedź, Msza Św. i spotkanie.
 9. W minioną niedzielę na potrzeby parafii złożono: w Bielowicku 3 651 zł, w Łazach 2 674, na konto wpłynęło 180 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o powiązaniach światowej organizacji zdrowia (who) z koncernami farmaceutycznymi i globalnymi interesami. W Gościu Niedzielnym o papieżu Janie Pawle I, którego beatyfikacja przewidziana jest na przyszły rok. W zakrystii są do nabycia piękne kalendarze na przyszły rok z wizerunkami Maryi z sanktuariów Europy, w cenie 10 zł.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.