Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 24.01.2021 r.

24.01.2021, 3 Niedziela Zwykła, Słowa Bożego

 

Jakże często mówimy: Zrobię to jutro, nie śpieszy się, poczekajmy... Mamy dobre postanowienia, ale odkładamy je na później. I jakże często wtedy przegrywamy. Postanowienia dotyczące poprawy z grzechów, wad, mobilizacja do lepszej pracy, nauki, odniesień do innych ludzi, przekładamy na jutro, pojutrze, za tydzień, za miesiąc, od nowego roku... Aż się okazuje, że życie przeleciało i nie udało się wiele, a nieraz nic z pobożnych życzeń wykonać.

Nawrócenie i poprawa życia wymagają odważnego działania, jak decyzja apostołów z dzisiejszej Ewangelii, powołanych przez Chrystusa. Zostawili wszystko: prace, rodziny i poszli za Jezusem. Jeśli chcemy wartościowo przeżyć życie, warto nie odkładać decyzji o poprawie na później, ale zdecydowanie i od razu zabrać się za poprawę siebie.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 •    poniedziałek 25 stycznia, święto nawrócenia św. Pawła, apostoła;
 •    wtorek 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
 •    w środę po Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 •    czwartek 28 stycznia, wsp. św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 1. W związku z przebudową strony internetowej parafii, informacje w zakładce cmentarze, dotyczące pilnego kontaktu z kancelarią, na razie są nieaktualne.
 2. W minioną niedzielę na potrzeby parafii złożono: w Bielowicku 1 895 zł, w Łazach 1 963, na konto wpłynęło 930 zł. Bóg zapłać.
 3. Bielowicko – w zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła za 2020 rok w wysokości 60 zł.
 4. Przypominamy i apelujemy o segregowanie śmieci na cmentarzach. Dbajmy o porządek, jak we własnym domu.
 5. Dziś modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w której wiele ciekawych i rzetelnych artykułów. W Niedzieli m.in. o cenzurze w mediach. W Gościu Niedzielnym o św. Franciszku Salezym i jego rozumieniu mediów.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.