Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 19.05.2024.

19.05.2024, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

Przybądź Duchu Święty, ześlij z nieba wzięty, światła Twego strumień – śpiewamy dziś i modlimy się w Sekwencji przed Ewangelią, prosząc o dary Bożego Ducha.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • w poniedziałek 20 maja, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Składka będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka;
 • we wtorek 21 maja, wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika;
 • w środę 22 maja przypada 29 rocznica pobytu św. Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (1995 r. Skoczów, Bielsko-Biała i Żywiec);
 • w czwartek 23 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 • w piątek 24 maja, wsp. Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitwy za Kościół w Chinach;
 • w sobotę w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej będą święcenia kapłańskie, polecamy w modlitwach kandydatów do święceń;
 • przyszła niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 1. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, zwłaszcza Dzieci pierwszokomunijne i Młodzież przed Bierzmowaniem z Rodzinami. Majówki są w tygodniu po Mszach Św. wieczornych, w niedzielę po drugiej.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach w Dni Krzyżowe, przygotowali i udekorowali przydrożne krzyże. Bóg zapłać!
 3. Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na 17.oo, a do Łaz na 18.oo.
 4. Bielowicko – spotkanie Ministrantów i Lektorów w piątek Msza Św. o 17.oo i spotkanie.
 5. Bielowicko – spotkanie Grupy Maryjnej w sobotę o 10.oo.
 6. W czwartek 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W Bielowicku Msze Św. o 7.3o i 12.oo. Po Mszy Św. o 7.3o przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami: Kościelną, Za goje, Spacerową i Łaziańską do kościoła w Łazach. Procesja zakończy się Mszą Św. ok. 10.oo w kościele w Łazach. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała: 1 ołtarz Bielowicko na ul. Kościelnej p. Olearczyk, 2 ołtarz Bielowicko na ul. Za goje p. Zamarski, 3 ołtarz Wieszczęta przy Strażnicy, 4 ołtarz Łazy ul. Łaziańska p. Gunia. Zapraszamy jak w minionych latach do licznego udziału i pomocy sąsiedzkiej w przygotowaniu ołtarzy i drogi procesji. Dzieci komunijne w strojach zapraszamy do sypania kwiatów, także Strażaków i Górników z pocztami sztandarowymi. Udekorujmy także nasze domy, wyrażając wiarę i wdzięczność Bogu za dar Eucharystii. Przez osiem dni trwa Oktawa Bożego Ciała, warto przez ten czas zachować dekoracje w naszych domach, po Oktawie w piątek 7 czerwca będzie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Już dziś dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie tej pięknej Uroczystości.
 7. Składka dzisiejsza z racji trzeciej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę na Zamojszczyznę i Roztocze, od 27 do 29 września (pt – nd). W programie m.in. Zamość, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Krasnobród, Ateny Roztocza i inne atrakcje, 5 posiłków, przewodnik, ubezpieczenie. Zamieszkanie w hotelu w Zamościu, pokoje 2 osobowe z łazienkami. Wyjazd z Bielowicka górny parking w piątek 27 września o 5.oo, powrót w niedzielę 29 września ok. 22.oo. Zapisy z podstawowymi danymi (także pesel) i wpłatą do niedzieli 9 czerwca. Osoby, które uczestniczyły w poprzednich wyjazdach, wystarczy imię i nazwisko. Koszt 700 zł przy minimum 40 osobach + bilety wstępu.
 9. W zakrystii przyjmowane są opłaty na sprzątanie kościoła w wysokości 80 zł.
 10. Zapraszamy na katechezę w Łazach w poniedziałek 10 czerwca o 19.oo. Grupa Biblijna w Łazach we wtorek 21 maja o 18.oo.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o słonej cenie emigracji zarobkowej. W Gościu Niedzielnym jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie. Jest także Gość Extra poświęcony świętym Matkom i Matkom świętych w kontekście bliskiego Dnia Matki, w cenie 14 zł.

Rada Parafialna

W dniu 27 marca została zaprzysiężona nowa Duszpasterska Rada Parafialna i Parafialna Rada Ekonomiczna.

 

Skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej:

 

Członkowie z urzędu:

Ks. Płatek Janusz

Ks. Suski Sławomir

Wiech Dawid

 

Członkowie mianowani przez proboszcza:

Frycz Henryk

Izdebski Bogdan

Jenkner Jan

Śleziak Wojciech

Śpiewak Urszula

Szymala Anna

Zubek Bronisława

 

Członkowie wybrani przez parafian:

Gawlas Mirosław    

Jagła Jadwiga

Szpałek Aleksandra

 

 

Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej:

Bierski Karol

Kocurek Tadeusz

Rak Marian


Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

 

W wyborach, które odbyły się 20 marca, wzięło udział 270 osób i głosowało w następujący sposób na naszych kandydatów:

 

Filipiak Adam                            12 głosów

Gawlas Mirosław                     56 głosów

Jagła Jadwiga                             84 głosy

Jendruchniewicz Andrzej     21 głosów

Szmyd Krzysztof                     25 głosów

Szpałek Aleksandra                71 głosów

 

Jeden głos był nieważny.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.