Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 19.06.2022.

19.06.2022, 12 Niedziela Zwykła

 

Bóg nas pyta jak Go traktujemy, za kogo uważamy? O tym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Czy z miłością i szacunkiem odnosimy się do Niego? Widać to także w naszych odniesieniach do innych.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, są po Mszach Św., w niedzielę po drugiej. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach, zwłaszcza Dzieci komunijne i Młodzież przed Bierzmowaniem;
 • we wtorek 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
 • w czwartek 23 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
 • w piątek 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • w sobotę 25 czerwca, wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Pięknie dziękujemy za przygotowanie i udział w Uroczystości Bożego Ciała. Zwłaszcza rodzinom za przygotowanie ołtarzy, trasy procesji, Strażakom i Górnikom z pocztami sztandarowymi, Dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty, ich Rodzicom, Kościelnym, Organiście, Katechecie, Ministrantom i Lektorom, wszystkim, którzy udekorowali domy i ulice, i w ten sposób wyrazili wiarę i wdzięczność Bogu za wspaniały dar Eucharystii. Bóg zapłać!
 2. W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca, składka jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za hojność.
 3. Spotkanie scholki w środę o 17:00, zapraszamy.
 4. W środę katecheza chrzcielna o 19:30 na probostwie.
 5. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. W Bielowicku Msza Św. o 8:00, na którą zapraszamy Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli. Będziemy dziękować Panu Bogu i prosić o dobre wakacje.
 6. W piątek także, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w wielu parafiach w Polsce będzie miało miejsce zawierzenie rodzin i Ojczyzny Sercom Jezusa i Maryi. Widzimy jak wiele rodzin słabnie, ulega rozbiciu, w jak coraz bardziej trudnej sytuacji jest nasza Ojczyzna i świat, który pogrąża się w chaosie. Zapraszamy zatem do włączenia się w to zawierzenie. W Łazach po Mszy Św. o 18:00 będzie adoracja Najświętszego, o 21:00 odśpiewamy Apel Jasnogórski i dokonamy aktu zawierzenia rodzin i Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Zapraszamy na katechezę w Łazach w poniedziałek 11 lipca o 19:00. W Bielowicku w poniedziałek 20 czerwca o 18:00. Temat: Pierwsza prawda wiary. Bóg widzi wszystko i wie. Grupa biblijna w Łazach we wtorek 21 czerwca o 19:00, w Bielowicku w czwartek 23 czerwca o 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą świadomie i odważnie żyć wiarą w prawdzie i wolności. Spotkania są w salkach.
 8. Do dzisiaj można się zapisać na wycieczkę na Dolny Śląsk.
 9. W przyszłą niedzielę 26 czerwca przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym, będziemy prosić Pana Boga za przyczyną św. Krzysztofa o błogosławieństwo dla kierowców, podróżujących i pojazdów. Po Mszach Św. będzie poświęcenie.
 10. Dzieci i Młodzież zaangażowanych w grupy parafialne (Ministranci, Lektorzy, Dzieci Maryi, Scholka), zapraszamy na zakończenie roku służby i formacji w poniedziałek 27 czerwca o 17:00 Msza Św. w Bielowicku, a potem ognisko przy plebanii.
 11. Apostolat Maryjny zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 30 lipca. Wyjazd o 6:15 ze Świętoszówki, koszt 50 zł, zapisy w zakrystii.
 12. Bierzmowanie Młodzieży będzie w sobotę 15 października w Pogórzu.
 13. W zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła w wysokości 60 zł. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne parafialne dobro i ofiarni.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o stanie polskiej inteligencji. W Gościu Niedzielnym o zagrożeniach internetu.

Ogłoszenia Parafialne - 12.06.2022.

12.06.2022, Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

Najświętsza Trójca: Ojciec, Syn i Duch Święty tworzą wspaniałą wspólnotę miłujących się Osób. Bóg Ojciec stworzył i ciągle stwarza świat, Syn Boży nas odkupił i wyzwala od zła, a Duch Święty jako spoiwo miłości uświęca nas.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • świętujemy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy;
 • nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, są po Mszach Św., w niedzielę po drugiej. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach, zwłaszcza Dzieci komunijne i Młodzież przed Bierzmowaniem;
 • w poniedziałek 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy;
 • we wtorek 14 czerwca, wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
 • w czwartek 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W Bielowicku Msze Św. o 7:30 i 12:00. Po Mszy Św. o 7:30 przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami: Kościelną, Za goje, Spacerową i Łaziańską do kościoła w Łazach. Procesja zakończy się Mszą Św. ok. 10:00 w kościele w Łazach. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała: 1 ołtarz Bielowicko na ul. Kościelnej p. Szymala, 2 ołtarz Bielowicko na ul. Za goje p. Frycz, 3 ołtarz Wieszczęta ul. Spacerowa (przed mostem), 4 ołtarz Łazy ul. Łaziańska p. Szkorupa. Zapraszamy jak w minionych latach do licznego udziału i pomocy sąsiedzkiej w przygotowaniu ołtarzy i drogi procesji. Dzieci komunijne zapraszamy do sypania kwiatów, także Strażaków i Górników z pocztami sztandarowymi. Udekorujmy także nasze domy, wyrażając wiarę i wdzięczność Bogu za dar Eucharystii. Już dziś dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie tej pięknej Uroczystości;
 • w piątek 17 czerwca, wsp. św. Brata Alberta.
 1. Spotkanie scholki w środę o 17:00, zapraszamy.
 2. Bielowicko – Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie w piątek. O 16:30 Różaniec w kościele, Msza Św. i spotkanie w salce.
 3. Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na g. 17:00, a do Łaz na 18:00.
 4. Bielowicko – spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 10:00.
 5. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca, składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za hojność.
 6. Zapraszamy na katechezę w Łazach w poniedziałek 13 czerwca o 19:00. W Bielowicku w poniedziałek 20 czerwca o 18:00. Temat: Pierwsza prawda wiary. Bóg widzi wszystko i wie. Grupa biblijna w Łazach we wtorek 21 czerwca o 19:00, w Bielowicku w czwartek 23 czerwca o 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą świadomie i odważnie żyć wiarą w prawdzie i wolności. Spotkania są w salkach.
 7. Zapraszamy na wycieczkę na piękny Dolny Śląsk od 15 – 17 lipca (pt – nd). W programie m.in. spływ Nysą Kłodzką, Błędne Skały w Górach Stołowych, Kudowa-Zdrój, Twierdza Kłodzka, Sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej, 7 posiłków, przewodnik, ubezpieczenie. Zamieszkanie w Bardzie Śląskim przy Sanktuarium Matki Bożej (łaskami słynąca figura Maryi z Dzieciątkiem, najstarsza w Polsce mająca 1000 lat). Wyjazd z Bielowicka górny parking w piątek 15 lipca o 5:00, powrót w niedzielę 17 lipca ok. 22:00. Zapisy z podstawowymi danymi (także pesel) i wpłatą do niedzieli 19 czerwca. Osoby, które były w Bardzie w zeszłym roku, wystarczy imię i nazwisko. Koszt 380 zł + bilety wstępu.
 8. Spotkanie Młodzieży przed Bierzmowaniem będzie wspólne dla obu grup w Bielowicku w piątek 17 czerwca. Od 18:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, Msza Św. i spotkanie. Będzie to także okazja do podziękowania Panu Bogu za kończący się rok szkolny i katechetyczny, i poproszenia o dobre i bezpieczne wakacje. Zapraszamy na to spotkanie także Młodzież ze szkół ponadpodstawowych.
 9. Dzieci i Młodzież zaangażowanych w grupy parafialne (Ministranci, Lektorzy, Dzieci Maryi, Scholka), zapraszamy na zakończenie roku służby i formacji w poniedziałek 27 czerwca o 17:00 Msza Św. w Bielowicku, a potem ognisko przy plebanii.
 10. W zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła w wysokości 60 zł. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne parafialne dobro i ofiarni.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o sensie procesji Bożego Ciała. W Gościu Niedzielnym o perspektywie wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata św. Jana Pawła II. W Gościu Extra o cudach eucharystycznych, cena 12 zł.

Nowa Rada Parafialna

W dniu 27 marca została zaprzysiężona nowa Duszpasterska Rada Parafialna i Parafialna Rada Ekonomiczna.

 

Skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej:

 

Członkowie z urzędu:

Ks. Płatek Janusz

Ks. Suski Sławomir

Wiech Dawid

 

Członkowie mianowani przez proboszcza:

Frycz Henryk

Izdebski Bogdan

Jenkner Jan

Śleziak Wojciech

Śpiewak Urszula

Szymala Anna

Zubek Bronisława

 

Członkowie wybrani przez parafian:

Gawlas Mirosław    

Jagła Jadwiga

Szpałek Aleksandra

 

 

Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej:

Bierski Karol

Kocurek Tadeusz

Rak Marian


Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

 

W wyborach, które odbyły się 20 marca, wzięło udział 270 osób i głosowało w następujący sposób na naszych kandydatów:

 

Filipiak Adam                            12 głosów

Gawlas Mirosław                     56 głosów

Jagła Jadwiga                             84 głosy

Jendruchniewicz Andrzej     21 głosów

Szmyd Krzysztof                     25 głosów

Szpałek Aleksandra                71 głosów

 

Jeden głos był nieważny.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.