Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 01.08.2021.

01.08.2021, 18 Niedziela Zwykła

 

Nikt z ludzi, ani to co człowiek potrafi wykonać, nawet najdoskonalsze

i najpiękniejsze, nie jest w stanie zaspokoić najgłębszych pragnień duszy człowieka. Tylko Bóg może spełnić te pragnienia. Jak stwierdził św. Augustyn z Hippony po wielu latach grzesznego i błędnego szukania Boga: Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu. Sakramenty święte są najcenniejszym darem Pana Jezusa dającym sens i piękno naszemu życiu.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Podejmijmy te cenne wyrzeczenia, które warto ofiarować z modlitwą za naszych bliskich, zniewolonych różnymi nałogami;
 • w środę 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Vianneya, kapłana, po Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 • w piątek 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego;
 • w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się za pasterzy Kościoła, o nowe i święte powołania do służby w Kościele, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca w Bielowicku od 16:30, w Łazach od 17:30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi. Nabożeństwo do NSPJ na jej zakończenie.
 1. Dziś modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy poszkodowanych przez nawałnice w ostatnich tygodniach. Bóg zapłać za solidarność z poszkodowanymi.
 2. Łazy – zapraszamy w czwartek na Mszę Św. w int. powołań do służby w Kościele oraz nabożeństwo ku czci św. Franciszka z Asyżu.
 3. Odwiedziny Chorych w piątek od 8:00, prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
 4. Bielowicko – w sobotę o 7:30 różaniec w int. Ojczyzny i wynagrodzenia za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza Św. za Róże Różańcowe. Po Mszy adoracja z rozważaniem.
 5. Bielowicko – w zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła w wysokości 60 zł. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne parafialne dobro i ofiarni.
 6. Przypominamy i apelujemy o segregowanie śmieci na cmentarzach. Dbajmy o porządek, jak we własnym domu.
 7. Łazy – pilnie poszukujemy chętne osoby do pomocy w posłudze kościelnego.
 8. Łazy – zakończone zostały prace przy ogrodzeniu cmentarza. Koszt inwestycji 22 400 zł.
 9. W niedzielę 8 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca, patrona naszej parafii. Msze Św. w Bielowicku o 7:00 i 11:30, w Łazach o 8:30 i 10:00. Kazania wygłosi o. Czesław Bloch, sercanin.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o wykorzystywaniu treści, które umieszczamy w internecie. W Gościu Niedzielnym o przesłaniu św. Jana Vianneya.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.