Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 24.09.2023.

24.09.2023, 25 Niedziela Zwykła

 

Zazdrość i zawiść nawet na dobro nie potrafią popatrzeć z radością. To najgłupsze grzechy, o których mówi dzisiejsza Ewangelia. Niszczą człowieka jak nowotwór.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 •   w środę 27 września, wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana, po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 •   w czwartek 28 września, wsp. św. Wacława, męczennika;
 •   w piątek 29 września, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
 •   w sobotę 30 września, wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
 •   w przyszłą niedzielę 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy Różańcowej. Jest tyle ważnych spraw w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Przychodźmy na Różaniec, by te ważne sprawy polecać Bogu z Maryją Królową Różańcową. Zwłaszcza niech nie zabraknie Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. z Rodzicami, i Młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich. Różaniec będziemy odmawiać po Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po drugiej Mszy.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w miniony czwartek 21 września w diecezjalną adorację wieczystą w kościele w Bielowicku, w Łazach będzie 19 kwietnia. Bóg zapłać!
 2. Spotkanie Rodziców Kandydatów do Bierzmowania w środę w kościele w Bielowicku o 17.oo Msza Św. i spotkanie.
 3. Bielowicko – spotkanie Ministrantów, Lektorów i Kandydatów do tych grup w piątek o 17.oo Msza Św. i spotkanie.
 4. Łazy – spotkanie Rodziców i Dzieci pierwszokomunijnych w piątek o 18.oo Msza Św., i spotkanie w kościele.
 5. Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na g. 17.oo., a do Łaz na 18.oo.
 6. Bielowicko – spotkanie Grupy Maryjnej w sobotę o 10, zapraszamy Dzieci i Młodzież.
 7. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w trzecią niedzielę na potrzeby parafii. W Bielowicku złożono 3 459 zł, w Łazach 3 020, na konto wpłynęło 740 zł. Na radio Anioł Beskidów złożono 759 zł. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!
 8. W zakrystii są do nabycia piękne kalendarze na nowy rok w cenie 20 zł.
 9. Po konsultacjach z Radą Ekonomiczną zmieniają się opłaty cmentarne za groby. Pojedynczy na 20 lat 600 zł, podwójny na 20 lat 1 200 zł. Prosimy o uregulowanie wszelkich zaległości. Szczegóły są na stronie parafii, w zakładce wirtualny cmentarz.
 10. Zachęcamy, aby w zakrystii zapisać się na listę i na pół roku zaoferować swą pomoc rodzinom w Syrii, gdzie od ponad 11 lat trwa wojna i dramat milionów ludzi, często pomijanych i zapominanych przez opinię publiczną. Za każde wsparcie, także dotychczasowe serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 11. Zapraszamy na katechezę w Łazach w poniedziałek 9 października o 19.oo. W Bielowicku w poniedziałek 25 września o 18.oo. Grupa Biblijna w Łazach we wtorek 10 października o 19.oo, w Bielowicku w czwartek 12 października o 18.oo. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą świadomie i odważnie żyć wiarą w prawdzie i wolności. Spotkania są w salkach.
 12. Zapraszamy na cykl koncertów muzyki organowej i kameralnej (soboty). W Bielowicku 21 października o 18.oo, w Jasienicy 18 listopada o 19.oo i w Pierśćcu 9 grudnia o 19.oo. Szczegóły na plakatach.
 13. W zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła, kwota 60 zł. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne parafialne dobro i ofiarni.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o przełomowych odkryciach. W Gościu Niedzielnym o wspieraniu dzieci niepełnosprawnych.

Nowa Rada Parafialna

W dniu 27 marca została zaprzysiężona nowa Duszpasterska Rada Parafialna i Parafialna Rada Ekonomiczna.

 

Skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej:

 

Członkowie z urzędu:

Ks. Płatek Janusz

Ks. Suski Sławomir

Wiech Dawid

 

Członkowie mianowani przez proboszcza:

Frycz Henryk

Izdebski Bogdan

Jenkner Jan

Śleziak Wojciech

Śpiewak Urszula

Szymala Anna

Zubek Bronisława

 

Członkowie wybrani przez parafian:

Gawlas Mirosław    

Jagła Jadwiga

Szpałek Aleksandra

 

 

Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej:

Bierski Karol

Kocurek Tadeusz

Rak Marian


Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

 

W wyborach, które odbyły się 20 marca, wzięło udział 270 osób i głosowało w następujący sposób na naszych kandydatów:

 

Filipiak Adam                            12 głosów

Gawlas Mirosław                     56 głosów

Jagła Jadwiga                             84 głosy

Jendruchniewicz Andrzej     21 głosów

Szmyd Krzysztof                     25 głosów

Szpałek Aleksandra                71 głosów

 

Jeden głos był nieważny.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.