Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 19.09.2021.

19.09.2021, 25 Niedziela Zwykła

 

Jakże często ludzie się spierają kto jest pierwszy, lepszy, ważniejszy. Niezdrowa rywalizacja, chore ambicje, wyścig szczurów, przekonanie o własnej wielkości i nieomylności, zwłaszcza, gdy temu towarzyszy jakaś funkcja, urząd, tytuł, stanowisko. Wszystko to zakłóca dobre odniesienia między ludźmi. O tym usłyszymy także w dzisiejszej Ewangelii i mądrej radzie Pana Jezusa.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • w poniedziałek 20 września, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
 • we wtorek 21 września, święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
 •   w środę po Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 • w czwartek 23 września, wsp. św. o. Pio, kapłana;
 • w piątek 24 września, święto rocznicy poświęcenia katedry w Bielsku-Białej.
 1. Bielowicko – serdecznie dziękujemy za ubiegłotygodniowe Dożynki i dary ołtarza: p. Kościelnemu Marianowi, p. Monice i p. Bogusławie za przystrojenie kościoła, p. Sołtysowi Wojciechowi z żoną, Gospodarzom p. Hernik, Kołu Gospodyń Wiejskich i wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać!
 2. Łazy – spotkanie Młodzieży przed Bierzmowaniem w poniedziałek, od 17:00 spowiedź, Msza Św. i spotkanie.
 3. We wtorek w ramach diecezjalnej wieczystej adoracji nasza parafia ma wyznaczony dzień modlitwy. Dlatego będzie Msza Św. w Bielowicku o 8:00, a następnie adoracja do Mszy wieczornej, szczegóły są rozpisane w Nowinach Wawrzyńca. Serdecznie zapraszamy, znajdźmy czas na modlitwę.
 4. Bielowicko – spotkanie Młodzieży przed Bierzmowaniem w środę, wyjątkowo o 19:00 na probostwie.
 5. Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na g. 17:00, a do Łaz na 18:00.
 6. Łazy – Dzieci pierwszokomunijne i Rodziców zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie w piątek.
 7. Bielowicko – spotkanie Ministrantów, Lektorów i Kandydatów w piątek po Mszy Św.
 8. W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca, składka jest przeznaczona na potrzeby parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają parafię ofiarami na konto. Także dzisiaj modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy cierpiących Afgańczyków. Za tydzień ofiarami do puszek będziemy wspierać diecezjalne radio Anioł Beskidów, które utrzymuje się z ofiar wiernych. Bóg zapłać za ofiarność.
 9. Bierzmowanie zaległych roczników, obecna klasa 2 i 1 szkoły ponadpodstawowej, będzie w sobotę 16 października o godz. 9:00 w kościele w Pogórzu. Próby przed Bierzmowaniem będą w Pogórzu: w sobotę 9 października o godz. 16:00 i w piątek 15 października o 19:00 próba i spowiedź. Na razie spotkania będą tylko z tymi rocznikami raz w tygodniu. Natomiast spotkanie z Rodzicami tej Młodzieży będzie w sobotę 25 września o 10:00 w kościele w Bielowicku.
 10. Zachęcamy, aby w zakrystii zapisać się na listę i na pół roku zaoferować swą pomoc rodzinom w Syrii.
 11. W zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła w wysokości 60 zł. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne parafialne dobro i ofiarni.
 12. Zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych zaangażowanych w grupy parafialne na wyjazd w sobotę 25 września do Krakowa-Tyńca (najstarsze opactwo w Polsce) i Kalwarii Zebrzydowskiej (sanktuarium). Zapisy u ks. Sławomira i p. Katechety do środy 22 września. Wyjazd o 8:00 (Bielowicko górny parking, potem Łazy), powrót ok. 17:00.
 13. Zapraszamy na wycieczkę na malowniczy Dolny Śląsk w sobotę i niedzielę 23 i 24 października. Będziemy z przewodnikiem zwiedzać Bardo Śląskie, Kłodzko i Kotlinę Kłodzką, Wambierzyce i Góry Stołowe. Wycieczka obejmuje także zakwaterowanie przy Sanktuarium Matki Bożej Bardzkiej (pokoje z łazienkami), 5 posiłków i ubezpieczenie. Wyjazd w sobotę 23 października o 5:00 z górnego parkingu w Bielowicku, potem Łazy. Powrót w niedzielę 24 października ok. 22:00. Zapisy z podstawowymi danymi (także pesel) i wpłatą do niedzieli 3 października. Koszt 250 zł.
 14. Dziękujemy w imieniu Rodziców ciężko chorego Kajetana Maciejowskiego z Jaworza oraz wolontariuszy i druhów OSP za wsparcie finansowe w minioną niedzielę w wysokości: Bielowicko 3 855 zł, Łazy 3 825. Bóg zapłać.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o Bożym wojowniku – o. Pio. Oprócz Gościa Niedzielnego, Gość Extra – wydanie specjalne poświęcone bł. kard. S. Wyszyńskiemu. Cena Gościa Extra 10 zł.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.