Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 26.03.2023.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.03.2023, 5 Niedziela Wielkiego Postu

 

Zasłonięte krzyże od piątej Niedzieli Wielkiego Postu przypominają o bliskim Triduum Paschalnym i Wielkim Piątku, kiedy w uroczysty sposób krzyż zostanie odsłonięty w przejmującej procesji, śpiewie i adoracji. Krzyż – na którym dokonało się nasze odkupienie od zła i grzechu.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 •   w środę po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 •    w tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Maryi;
 •   przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy i początek Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na Mszach Św. od soboty, a procesje z palmami w niedzielę w Bielowicku o 10:00, w Łazach o 11:30.
 1. Bielowicko – Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie w środę. O 16:30 Różaniec w kościele, Msza Św. i spotkanie w salce.
 2. Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na g. 17:00, a do Łaz na 18:00.
 3. Spotkanie Scholki w piątek po Mszy Św. w salce w Bielowicku.
 4. Łazy – spotkanie Ministrantów i Lektorów w piątek po Mszy Św.
 5. Bielowicko – w sobotę o 7:30 Różaniec w int. Ojczyzny i wynagrodzenia za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza Św. za Róże Różańcowe. Po Mszy adoracja z rozważaniem.
 6. Bielowicko – spotkanie Dzieci Maryi w sobotę w ramach pierwszej soboty miesiąca o 7:30 w kościele Różaniec, Msza Św., adoracja i spotkanie w salce.
 7. Łazy – spotkanie Młodzieży przed Bierzmowaniem w poniedziałek 3 kwietnia, od 17:00 spowiedź, Msza Św. i spotkanie.
 8. Bielowicko – spotkanie Młodzieży przed Bierzmowaniem w środę 5 kwietnia, od 16:00 spowiedź, Msza Św. i spotkanie.
 9. Odwiedziny Chorych z sakramentami przed Świętami będą w Wielką Środę 5 kwietnia od 8:00. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie.
 10. Zachęcamy, aby w zakrystii zapisać się na listę i na pół roku zaoferować swą pomoc rodzinom w Syrii, gdzie od ponad 10 lat trwa wojna i dramat milionów ludzi, często pomijanych i zapominanych przez opinię publiczną. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 11. W zakrystii przyjmowane są wypominki za Zmarłych, których polecamy podczas Drogi Krzyżowej, za którą można zyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach wieczornych.
 12. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę w Łazach o 14:30, w Bielowicku o 15:30.
 13. Zapraszamy na katechezę w Łazach w poniedziałek 17 kwietnia o 19:00. W Bielowicku w poniedziałek 24 kwietnia o 18:00. Temat: Pierwsza prawda wiary. Bóg jest prawdą. Grupa biblijna w Łazach we wtorek 28 marca o 19:00, w Bielowicku w czwartek 30 marca o 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą świadomie i odważnie żyć wiarą w prawdzie i wolności. Spotkania są w salkach.
 14. W zakrystii są do nabycia paschaliki i baranki na stół wielkanocny. Cena 10 zł, ofiarami wspieramy Caritas nasze diecezji, która przez cały rok pomaga ludziom w trudnych sytuacjach.
 15. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 16. Apostolat Maryjny naszej diecezji organizuje wyjazd do Tarnowa i Szczepanowa w sobotę 22 kwietnia. Wyjazd 6:15 stacja paliw Świętoszówka, koszt 90 zł, zapisy w zakrystii do 2 kwietnia, zapraszamy.
 17. Łazy – OSP Łazy wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą organizują dziś kiermasz Wielkanocny przy kościele. Można nabyć Wielkanocne stroiki, palmy i pisanki. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Wesprzyjmy to dobre dzieło.
 18. Bielowicko – w zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła na rok 2023, kwota 60 zł. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne parafialne dobro i ofiarni.
 19. W minioną niedzielę na potrzeby parafii złożono: w Bielowicku 3 726 zł, w Łazach 3 263, na konto wpłynęło 2 470 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
 20. Do 2 kwietnia trwają zapisy za diecezjalną pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, która będzie od 30 kwietnia do 3 maja. Szczegóły na plakatach i w internecie.
 21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o protestantyzowaniu Kościoła, w Gościu Niedzielnym, dlaczego otruto ks. Franciszka Blachnickiego, kandydata na ołtarze. Gość Extra poświęcony relikwiom męki Pańskiej, cena 14 zł.

 

 

ZAPOWIEDZI 1/2023

Barbara PIETRASZKO, Lipowa

Damian NOWAK, Bielowicko


Nowa Rada Parafialna

W dniu 27 marca została zaprzysiężona nowa Duszpasterska Rada Parafialna i Parafialna Rada Ekonomiczna.

 

Skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej:

 

Członkowie z urzędu:

Ks. Płatek Janusz

Ks. Suski Sławomir

Wiech Dawid

 

Członkowie mianowani przez proboszcza:

Frycz Henryk

Izdebski Bogdan

Jenkner Jan

Śleziak Wojciech

Śpiewak Urszula

Szymala Anna

Zubek Bronisława

 

Członkowie wybrani przez parafian:

Gawlas Mirosław    

Jagła Jadwiga

Szpałek Aleksandra

 

 

Skład Parafialnej Rady Ekonomicznej:

Bierski Karol

Kocurek Tadeusz

Rak Marian


Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

Wyniki wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

 

W wyborach, które odbyły się 20 marca, wzięło udział 270 osób i głosowało w następujący sposób na naszych kandydatów:

 

Filipiak Adam                            12 głosów

Gawlas Mirosław                     56 głosów

Jagła Jadwiga                             84 głosy

Jendruchniewicz Andrzej     21 głosów

Szmyd Krzysztof                     25 głosów

Szpałek Aleksandra                71 głosów

 

Jeden głos był nieważny.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.