Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 16.01.2022.

16.01.2022, 2 Niedziela Zwykła

 

Dojrzała religijność nie ogranicza się jedynie do pobożnych praktyk w murach kościoła, prywatnego domu czy mieszkania. Głęboka i dojrzała wiara ma także wymiar społeczny. Działalność Pana Jezusa opisana w Ewangelii wielokrotnie to potwierdza. Usłyszymy o tym także dziś.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • poniedziałek 17 stycznia, wspomnienie św. Antoniego, opata;
 • środa 19 stycznia, wsp. św. Józefa Pelczara, biskupa, po Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 • piątek 21 stycznia, wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca;
 •    od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pamiętajmy w modlitwach o tej sprawie;
 • przyszła niedziela to niedziela Słowa Bożego.
 1. Zapraszamy w poniedziałek na ostatnie Msze kolędowe w intencji Rodzin z kolejnych rejonów naszej parafii, które będą w Bielowicku o 17:00, w Łazach o 18:00. Każda rodzina otrzyma zestawy świąteczne z poświęconą kredą i kadzidłem oraz obrazki kolędowe. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na potrzeby diecezji, parafii i duszpasterzy. Ofiarami do puszek przy wyjściu będzie można wesprzeć Ministrantów, za ich całoroczną służbę. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy na Mszę szkolną w piątek do Bielowicka na g. 17:00, a do Łaz na 18:00.
 3. Bielowicko – spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 10:00.
 4. Zapraszamy na katechezę w Bielowicku w poniedziałek 17 stycznia o 18:00. W Łazach w poniedziałek 14 lutego o 19:00. Temat: Pierwsza prawda wiary. Grupa biblijna w Łazach we wtorek 25 stycznia o 19:00, w Bielowicku w czwartek 27 stycznia o 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą świadomie i odważnie żyć wiarą w prawdzie i wolności.
 5. W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca, składka jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za hojność.
 6. W zakrystii przyjmowane są wpłaty na sprzątanie kościoła w wysokości 60 zł. Bądźmy odpowiedzialni za wspólne parafialne dobro i ofiarni.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o zmianach prawa dotyczących cmentarzy, cena 8 zł. W Gościu Niedzielnym, kolejna płyta z Biblią audio – księgi Rodzaju i Wyjścia, cena 8 zł.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.