Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne - 02.05.2021 r.

02.05.2021, 5 Niedziela Wielkanocna

 

Odcięte od źródła zasilania radio, telewizor, lodówka, pralka, lampa... są tylko meblami bez większej wartości. Nie spełniają swego zadania. Z chwilą podłączenia ich do źródła zasilania nabierają pełnej wartości, zaczynają „żyć”. Podobnie dzieje się z naszym życiem. Aby każdy z nas mógł pięknie i szczęśliwie żyć, trzeba być złączonym z Chrystusem. Pan Jezus porównuje siebie do winnego krzewu, a nas do latorośli. Usłyszymy o tym w dzisiejszej Ewangelii. Podstawową więzią z Chrystusem jest stan łaski uświęcającej, którą uzyskaliśmy w czasie Chrztu Św. Łaskę tę możemy jednak utracić, popełniając grzech ciężki. Stajemy się wtedy suchymi, martwymi gałązkami, które należą do winnego krzewu – ale nie żyją, nie owocują. Każda spowiedź i Komunia Św. to Boże życie w nas, które sprawia, że możemy wydawać w codzienności piękne owoce.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • w poniedziałek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. jak w niedziele;
 • we wtorek 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków;
 • w środę po Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 • w czwartek 6 maja, święto św. apostołów Filipa i Jakuba;
 • w sobotę 8 maja, Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 1. Łazy – serdecznie dziękujemy za przygotowanie na uroczystość odpustową kościoła w środku i na zewnątrz, przycięcie tui i cisów: Józefowi Wieja, Urszuli Śpiewak, Tadeuszowi Kocurek, Karolowi Bierski, Grzegorzowi Talik z córką Natalią, Ryszardowi Szpałek i Aleksandrowi Kaliński. Bóg zapłać!
 2. W związku ze świętami religijnymi i narodowymi w tych dniach, zawieśmy w naszych domach flagi.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są po Mszy Św., w niedzielę po ostatniej.
 4. Łazy – zapraszamy w środę na Mszę Św. w int. Róż Różańcowych, a w czwartek w int. powołań do służby w Kościele oraz nabożeństwo ku czci św. Franciszka z Asyżu.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Modlimy się za pasterzy Kościoła, o nowe i święte powołania do służby w Kościele, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca w Bielowicku od 16:30, w Łazach od 17:30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi. Nabożeństwo do NSPJ na jej zakończenie.
 6. Odwiedziny Chorych w piątek od 8:00, prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
 7. Łazy – spotkanie dla Rodziców i Dzieci komunijnych w kościele w sobotę o 10:00.
 8. Łazy – zapraszamy Strażaków wraz z rodzinami na Mszę Św. w ich intencji, z okazji wspomnienia św. Floriana, w sobotę o 15:30.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy nie mogąc uczestniczyć we Mszy Św., wspierają parafię ofiarami na konto.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. co św. Józef ma do zaoferowania współczesnemu katolikowi. W Gościu Niedzielnym o zastępowaniu kultury solidarności antykulturą gniewu.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Wawrzyńca w Bielowicku, siedziba: 43-386 Świętoszówka, Bielowicko 84.